ספרות

שלומוּת - טיפוח הגרעין הבריא

האדם שבקצה האגו. פסיכולוגיה טרנספרסונלית , מפגש בין מזרח ומערב

ליבליך מתי

השאלה מי אני? מלווה אותנו לאורך חיינו.
שאלה זו היא גם הבסיס לתפיסות הפסיכולוגיות והמיסטיות ברחבי העולם. התשובות שהפסיכולוגיה והמסורות המיסטיות נותנות לשאלה זו עשויות להיות שונות לחלוטין.
הפסיכולוגיה הטרנספרסונלית היא הצומת שבו מצטלבת הפסיכולוגיה המערבית המודרנית עם המסורות המיסטיות ברחבי העולם. בספר האדם שבקצה האגו אנו פוגשים השקפת עולם שאינה רואה בהתפתחות נפשית תהליך נפרד מהתפתחות רוחנית. השקפת העולם הזאת מעלה שאלות כמו אלה: מה קורה כשפרויד, פיאז´ה והבודהה נפגשים? מה התהליכים העוברים על אדם במגע עם הדרכים המיסטיות? מהי ההתפתחות האפשרית לנו? מהי תודעת האחדות? אילו קשיים עשויים להתעורר במהלך הדרך? האם אדם שעבר התרחבות של הזהות אל מעבר לגבולות האגו מודע בהכרח לצללי הנפש שלו? האם אדם שעבר תהליך מיסטי יכול ללכת למכולת? האם ניתן לדבר במילים על תהליכים שמעבר להגדרות?

האדם שבקצה האגו הוא הספר הראשון שנכתב בארץ על הפסיכולוגיה הטרנספרסונלית. הספר מציג את התיאוריות המרכזיות בתחום שצמח מתוך הפסיכולוגיה ההומניסטית בשילוב קטעי שירה מהמסורות השונות וסיפורים אישיים של אנשים מישראל ומרחבי העולם. בין היתר מוצגות התיאוריות של קן וילבר, מייקל וושבורן וסטניסלב גרוף. הספר נוגע גם בנושאים הרלוונטיים לישראל של שנות האלפיים, שבה בכל חדר כושר ניתן לתרגל יוגה ומדיטציה: משברים פסיכו-רוחניים ותהליך ההיווצרות של מורים רוחניים הרסניים לתלמידיהם.

מתי ליבליך היא תלמידת הבודהיזם והדאואיזם

2005, כתר, רימון הוצאה לאור.

תגיות:

בודהיזם, מדיטציה, פסיכולוגיה, רוחניות, תרגול

עוד בספריה בקטגוריית שלומוּת - טיפוח הגרעין הבריא

שירה

שלומוּת - טיפוח הגרעין הבריא

ויליאם ארנסט הנלי. תרגום: תלמה אליגון רוז
מִבַּעַד לַלַּיְלָה שֶׁעָלַי יְכַסֶּה / שָׁחֹר כִּתְהוֹם אֵין קֵצֵה / מוֹדֶה אֲנִי לְאֵל – כָּזֶה אוֹ כָּזֶה / עַל נַפְשִׁי הַבִּלְתִּי מוּבֶסֶת
תגיות: בחירה, כוח
שירה

ליווי רוחני והגות

אמה שמ-בה איילון
שירה

אובדן/אבל

זלדה
שירה

ליווי רוחני והגות

ברטולט ברכט. תרגום: בנימין הרשב (הרושובסקי)
שירה

עת מלחמה

אהרן שבתאי
שירה

שלומוּת - טיפוח הגרעין הבריא

טוביה ריבנר
שירה

שלומוּת - טיפוח הגרעין הבריא

חוה פנחס כהן
שירה

עת מלחמה

יחזקאל רחמים
ספרות

שלומוּת - טיפוח הגרעין הבריא

תמר אלרם
כתב יד של רופאה הוא ספר שירים שמניח על השולחן בצורה רגישה ומדויקת את הרגשות ואת התובנות המשותפים לכולנו. השירים מבטאים אירועי חיים שהם בני-חלוף ונשכחים מלב לכאורה, אך למעשה הם אירועים מכוננים בהתפתחותנו – בזוגיות, בהורות ובחיים המקצועיים. השירים מצליחים לפענח במילים חוויות פנימיות עמוקות שעד עתה היו בלתי מפוענחות, ובכך הם הופכים למקור הזדהות ונחמה לקוראות ולקוראים.
תגיות: שירה
ספרות

שלומוּת - טיפוח הגרעין הבריא

שגית ארבל-אלון
"בשפה מדוייקת, בעוצמה רגשית נדירה, ברגישות ובחמלה, מספרים השירים הישירים של שגית ארבל- אלון על רגעים של חסד וקירבה בעולם מלא כאב, על פגישות חטופות ועל פרידות שאין להן סוף, על אהבה שאין לה בית ועל בית שאין לו אהבה." – צרויה שלו
תגיות: שירה

עת מלחמה

בשעה קשה זו אנו שואפים להוסיף אור, וממשיכים לדבר את שפת הרוח 

מוזמנים לפנות אלינו- office.haverut@gmail.com