ספרות

ספריה לילדים

הפתעות של שוקולד

מירה קופר

ניצן הוא ילד בן חמש ויש לו סבא שהוא אוהב מאוד. סבא שלו הוא לא סתם סבא שמבקרים אחת לשבוע או יותר ומקבלים ממנו דמי-כיס. סבא של ניצן הוא חבר אמיתי וכל יום הם מבלים יחד: מטיילים, משחקים, צופים בטלוויזיה ומדברים. ניצן יודע שכל יום הוא יקבל שתי קוביות שוקולד עטופות בנייר כסף השמורות בכיס חולצתו של סבא.

אבל, יום אחד נגמרת האידילייה, כשסבא מאושפז ולא חוזר הביתה לניצן. סבא מת. כמו כל הילדים בגילו, מתקשה ניצן לקבל את רוע הגזירה והוא מוצא דרך משלו להתמודד עם האובדן. הוא נושא עימו את סבא לכל מקום: סבא נמצא בליבו.

חיזוק לתחושתו זאת הוא מבקש מבת דודו הקטנה נטע כשהוא לוקח את ידה, מניח אותה על ליבו ושואל: "את מרגישה את סבא בלב שלי?". ונטע מהנהנת בראשה ומאשרת. סיפור זה על אובדן בגיל הרך רלוונטי לילדים רבים שמאבדים את סבא או סבתא שלהם. כאן, ההתמודדות היא ישירה באמצעות התייחסות לאובדן הסב ולא באמצעות אובדן של בעלי חיים למשל.

הוצאת צרפתי ספרים.

תגיות:

אבל, אובדן

עוד בספריה בקטגוריית ספריה לילדים

שירה

שלומוּת - טיפוח הגרעין הבריא

ויליאם ארנסט הנלי. תרגום: תלמה אליגון רוז
מִבַּעַד לַלַּיְלָה שֶׁעָלַי יְכַסֶּה / שָׁחֹר כִּתְהוֹם אֵין קֵצֵה / מוֹדֶה אֲנִי לְאֵל – כָּזֶה אוֹ כָּזֶה / עַל נַפְשִׁי הַבִּלְתִּי מוּבֶסֶת
תגיות: בחירה, כוח
שירה

ליווי רוחני והגות

אמה שמ-בה איילון
שירה

אובדן/אבל

זלדה
שירה

ליווי רוחני והגות

ברטולט ברכט. תרגום: בנימין הרשב (הרושובסקי)
שירה

עת מלחמה

אהרן שבתאי
שירה

שלומוּת - טיפוח הגרעין הבריא

טוביה ריבנר
שירה

שלומוּת - טיפוח הגרעין הבריא

חוה פנחס כהן
שירה

עת מלחמה

יחזקאל רחמים
ספרות

שלומוּת - טיפוח הגרעין הבריא

תמר אלרם
כתב יד של רופאה הוא ספר שירים שמניח על השולחן בצורה רגישה ומדויקת את הרגשות ואת התובנות המשותפים לכולנו. השירים מבטאים אירועי חיים שהם בני-חלוף ונשכחים מלב לכאורה, אך למעשה הם אירועים מכוננים בהתפתחותנו – בזוגיות, בהורות ובחיים המקצועיים. השירים מצליחים לפענח במילים חוויות פנימיות עמוקות שעד עתה היו בלתי מפוענחות, ובכך הם הופכים למקור הזדהות ונחמה לקוראות ולקוראים.
תגיות: שירה
ספרות

שלומוּת - טיפוח הגרעין הבריא

שגית ארבל-אלון
"בשפה מדוייקת, בעוצמה רגשית נדירה, ברגישות ובחמלה, מספרים השירים הישירים של שגית ארבל- אלון על רגעים של חסד וקירבה בעולם מלא כאב, על פגישות חטופות ועל פרידות שאין להן סוף, על אהבה שאין לה בית ועל בית שאין לו אהבה." – צרויה שלו
תגיות: שירה

עת מלחמה

בשעה קשה זו אנו שואפים להוסיף אור, וממשיכים לדבר את שפת הרוח 

מוזמנים לפנות אלינו- office.haverut@gmail.com