הדברים שאנחנו לא מדברות עליהם

שיריה של שלומית נעים נאור מגלים קול שירי בשל וסגנון עברי מרתק, העשוי תנועה מהירה בין לשון המקורות והתפילה לבין לשון הדיבור העכשווית. הווייתה כאשה בעולם היהודי הדתי עשויה מן התנועה הזאת בין מטבעות הלשון שהן הטבעות של אמונה לבין חייה העכשוויים, הסבוכים בחוויות ובייסורים המנסים למצוא את ביטויים בנבכי העבר של המסורת.

פיל סטאטס: הכלים

הפסיכיאטר הנודע פיל סטאטס מדבר בגילוי לב עם השחקן ג'ונה היל ומספר על חוויות מוקדמות בחייו ועל שיטת הטיפול הוויזואלית הייחודית שפיתח.

שנינות – Wit מייק ניקולאס עם אמה תומפסון.

מרצה בכירה באוניברסיטה לשירה אנגלית, מקבלת את הבשורה שברחמה התגלה גוש סרטני ממאיר בשלב מתקדם. הסרט חושף את מערכת היחסים שמתפתחת בינה לבין הרופאים המטפלים, האחות בבי"ח, וכן עם עולמה פנימי העשיר.

הלן ואני

אבא מספר לילדיו , בזמן טיול משפחתי שמעט השתבש את סיפורה של הלן קלר, ילדה חזקה במיוחד

ברכות סבי

דר רחל נעמי רמן זכתה לחינוך חילוני ומדעי, שבעקבותיו הפכה לבסוף לרופאה. אבל היא לא שכחה את המורשת של סבה. בברכות סבי פורשת רמן, בידיים אמונות ורגישות, את שני העולמות הללו ואת החיבור ביניהם

מחר אני הולכת

ראשית היומנים הללו בהיוודעותה של יעל למחלת הסרטן המקננת בגופה והיא בת שלושים ושש, פסיכולוגית צעירה, רווקה תל אביבית; אך המחלה איננה נושא הספר הזה. נושאו הוא החיים עצמם – בפגיעותם ובחיוניותם.

ההרצאה האחרונה

אוניברסיטאות מכובדות רבות ברחבי ארצות הברית מתבקשים מרצים מובילים לשאת מעין הרצאה אחרונה, שבה הם אמורים להרהר ב"מותם המתקרב", לדבר על הדברים החשובים להם ולחלוק עם המאזינים את חוכמת החיים שצברו. אבל כשרנדי פאוש, פרופסור למדעי המחשב מהאוניברסיטה היוקרתית קרנגי-מלון, התבקש לשאת הרצאה כזאת – הוא לא היה צריך לדמיין את מותו המתקרב.

ימי שלישי עם מורי

אולי גם אתם, כמו מיץ', איבדתם את הקשר עם המורה הרוחני שלכם במשך הזמן, התובנות שהעניק לכם היטשטשו והעולם נראה קר יותר. האם לא הייתם רוצים לפגוש שוב באדם הזה ?

לחיות עם השבר-
כנס חברות 24

2.7.24 | כ"ו סיוון התשפ"ד

מלון נווה אילן