ארגון חברות מאמין בשפת הרוח, היצירה והקשר האנושי כמשאב לריפוי וצמיחה, ופועל לקידום המרכז הרפואי כמרחב הוליסטי המרפא את גופו, רוחו ונפשו של כל אדם הבא בשעריו.
ארגון חברות בא לסייע לכל השותפים בתהליך הריפוי להתמודד עם מציאות מורכבת על-ידי גילוי הכוחות היצירתיים והרוחניים הטמונים בכל אחד.
אנו באים לקדם חברה בריאה בישראל ולהוריד את המסך שמפריד בין בריא לחולה, בין מטפל למטופל ובין המרחב הקהילתי למרכז הרפואי, מתוך הבנה כי כל השותפים בתהליך הריפוי הינם בני אדם הראויים לכבוד, לתמיכה ולהעצמה.
אנו פועלים להעצמת המרכז הרפואי על-ידי מתן שירותי תמיכה וליווי רוחני; על-ידי הכשרת הצוות הרפואי ושאר העובדים; ובאמצעות קיום מפגש יצירתי ומשמעותי בין הקהילה הסובבת למרכז הרפואי.
אנו עוסקים במחקר, העמקה ופיתוח של התפיסה המערכתית רב מימדית בה אנו מאמינים.

חברות- ארגון ללא מטרות רווח, הוקם בשנת 2007, לזכרה של רות אטון ז"ל, שנפטרה בגיל 11.5 ממחלת הCF. אמה, רחל אטון, מייסדת חברות, היא מהדמויות המובילות בארץ בתחום התמיכה והליווי הרוחני והיא מטפלת משפחתית המתמחה בעבודה עם משפחות המתמודדות עם מחלות כרוניות, אובדן ושכול.
רחל ליוותה את בתה רות בתקופות האשפוז הקשות תוך התמקדות ביצירה, קריאה, שיחה, ציור, כתיבה ועוד. בעקבות התהליך העמוק אותו עברה עם בתה, גיבשה רחל תפיסה טיפולית ייחודית המבקשת להכיל את כל המשתתפים במארג העדין והמקיף של תהליך הריפוי- המטופל, המטפל, בני המשפחה והסביבה הטיפולית, לאפשר מפגש משמעותי ביניהם, להעניק כלים רוחניים ויצירתיים ולתמוך בהם בתהליך הריפוי.