חברוּת בקהילה

לבנות חברה בריאה

המרחב הקהילתי

במרחב הקהילתי ישנה התמודדות עם אתגרים קיומיים משמעותיים לדוגמת זקנה, מחלה כרונית או משברי חיים אחרים, ובעידן המודרני בעיית הבדידות הולכת ומחמירה. לאור הבנה זו אנו מרחיבים את המבט אל מחוץ למרכזים הרפואיים אל הקהילה ושואפים לתרום מניסיוננו רב השנים ולסייע להגברת החוסן הנפשי. 

אנו מאמינים שחברה בריאה היא חברה נדיבה, ולכן מובילים פרויקטים שמחברים קהילה וחולי, שבר ואובדן עם יצירה ורוח. חברה בריאה זקוקה למפגש עם השבריריות והפגיעות כדי להיות אמיתית יותר, שלמה ולא מושלמת, מכירה במוות ובסבל כחלק מסיפור הקיום האנושי.

חיבור למשאבי הרוח

אנו שותפים בהובלת השיח על מכאובי החיים, הכנה למוות וקבלתו על ידי חיבור למשאבי הרוח- נשימה,  לימוד, מוזיקה, יצירה, כתיבה, חיבור לטבע ושיח על משמעות. 

אנו פועלים להכנסת השפה והשיח על פגיעות, שבר ומוות באופן כזה שזה חלק מהחיים וחלק מהאחריות שאנו רוצים לקחת על עצמנו, וללמד אנשים לקחת על עצמם- וכמו שרגילים להתכונן לשלבי חיים נישואין, לידה והורות כך גם לזיקנה וסוף החיים.

הפרויקטים הקהילתיים שלנו

תכנית מרשמים לחיים

תכנית ייחודית מחזקת ומעניקה כלים לכל מי שמתמודד עם אתגרי חיים, מחלה, זקנה ואובדן. 8 מפגשים של חיבור לכוחות הפנימיים ולגרעין הבריא אשר בתוכנו.

מוזיקה לאזרחים ותיקים

מוזיקה רפואית לאזרחים ותיקים בבתיהם או במרכזים קהילתיים. 

מועדון עינת

פרויקט "עינת" שואף לשפר את האווירה ואיכות החיים של מטופלים ובני משפחותיהם ששוהים במחלקת השיקום במרכז הרפואי הדסה הר הצופים.

עת מלחמה

בשעה קשה זו אנו שואפים להוסיף אור, וממשיכים לדבר את שפת הרוח 

מוזמנים לפנות אלינו- office.haverut@gmail.com