תכנית מרשמים לחיים

מרשמים לחיים

נגן וידאו

מתוך הניסיון שלנו לאורך השנים אנו מכירים לעומק את האתגרים בהתמודדות ארוכת טווח עם קושי- חוסר אונים, ייאוש, בדידות ועוד. המחקרים מראים שהתמודדות כרונית כזו מגבירה את הסיכויים ללחץ ודיכאון, מחלישה את המערכת החיסונית, מגבירה אפשרות של חולשה וחולי.

חשבנו הרבה איך לשפר את רווחתם של א.נשים המתמודדים עם מחלות כרוניות, עם זקנה, עם אתגרים קיומיים שקשורים במשברי חיים נורמטיבים כמו לידה, התבגרות, נשאות גן של מחלה קשה- ופיתחנו מודל ייחודי שניתן ללמדו ויש לתרגלו בקביעות. 

אנו שואפים להפיץ את המודל ולתת אפשרות לרבים להתנסות בו, ובכך ליצור קהילה של א.נשים שמתרגלים בצורה קבועה כלים לטובת רווחתם הנפשית, ומפתחים שפה של שימוש במשאבי הרוח.

תכנית חדשנית בקבוצה אינטימית לשיתוף, תמיכה והשראה

תכנית 'מרשמים לחיים' הינה תכנית קבוצתית ייחודית בת 8 מפגשים, המתאימה לכל אדם המתמודד עם אתגר קיומי כמו מעברי חיים, זקנה, בדידות או מחלה.

המשתתפים בתכנית מוזמנים למסע יצירתי של חיבור למשאבי הכח והרוח הקיימים בתוכם. התכנית קוראת למשתתפים להיות מנהיגים של חייהם- באחריות, באומץ ובהשראה, דווקא בזמן של התמודדות עם מחלה או משבר, כאשר מתגברות תחושות של בדידות, תקיעות והיעדר מסוגלות.

מה כוללת התכנית?

התנסות ולמידה של תפיסה וכלים המשפרים את הרווחה הנפשית של האדם

מיינדפולנס

קריאה וכתיבה רפלקטיבית​

יצירה

חיבור לטבע

שיתוף ונשימה

למי התכנית מתאימה?

כל מי שרוצה לעבור תהליך משמעותי ולרכוש כלים לשיפור הרווחה הנפשית

בשנתיים האחרונות התקיימו קבוצות 'מרשמים לחיים' ברחבי הארץ, לקהלי יעד שונים- קשישים, נשים אחרי לידה, נשים נשאיות גן סרטן השד BRCA, מטפלים עיקריים בבן משפחה חולה, צוות אחיות בפגיה בהדסה עין כרם, מתמודדות עם סרטן השד, מפונים מישובי הצפון והדרום בעקבות המלחמה ועוד. 

משתתפים ומשתתפות מספרים

מוזמנים להצטרף למסע יצירתי לחיבור למשאבי הרוח והכוח שלכם

רוצים להזמין סדנת 'מרשמים לחיים' גם אצלכם? פנו אלינו 
052-4773747
programming.haverut@gmail.com  

פרויקטים קהילתיים נוספים

מוזיקה לאזרחים ותיקים

מוזיקה רפואית לאזרחים ותיקים בבתיהם או במרכזים קהילתיים. 

מועדון עינת

פרויקט "עינת" שואף לשפר את האווירה ואיכות החיים של מטופלים ובני משפחותיהם ששוהים במחלקת השיקום במרכז הרפואי הדסה הר הצופים.

עת מלחמה

בשעה קשה זו אנו שואפים להוסיף אור, וממשיכים לדבר את שפת הרוח 

מוזמנים לפנות אלינו- office.haverut@gmail.com