מועדון עינת

שיפור איכות החיים

פרויקט "עינת" נוסד בסתיו 2009 לזכרה של עינת לוי (ז"ל)* ע"י קהילת רמות ציון בגבעה הצרפתית בירושלים, בשותפות עם חברוּת, סניף "נחמה" של נשות הדסה-ישראל, והמרכז הרפואי הדסה הר הצופים.

פרויקט "עינת" שואף לשפר את האווירה ואיכות החיים של מטופלים ובני משפחותיהם ששוהים במחלקת השיקום במרכז הרפואי הדסה הר הצופים. השהות במחלקה בדרך כלל ארוכה, ונמשכת מספר שבועות או חודשים, וכוללת זמנים ממושכים ללא מעש בשעות שאין טיפולים.

להתחבר לחיים

מתנדבות פרויקט "עינת" מקימות מועדון פעילות אחת לשבוע בשעות אחה"צ בחדר האוכל במחלקת השיקום. הפעילות כוללת משחקים, קריאה, פאזלים, יצירה, שיחות, וחגיגות בהתאם ללוח השנה היהודי. האווירה של "המועדון" מאפשרת למטופלים ובני משפחותיהם להירגע, ליהנות יחד, ליצור קשר אחד עם השני ועם המתנדבות. 

רחל אטון, מייסדת ומנכ"לית חברוּת, מלווה את הפרויקט מראשית הדרך. במסגרת ההכשרה והליווי של חברוּת, לומדות המתנדבות איך להקשיב בסבלנות ובחמלה, ואיך לפנות לחלק הבריא של המטופל באמצעות משחקים, צחוק, ויצירה. המתנדבות משתתפות בסדנאות הדרכה והעשרה במהלך השנה ללימוד יחד, לגיבוש ולתמיכה הדדית.

פרויקט “עינת” הוא פרויקט קהילתי. בנוסף למתנדבות, אחרים מקהילת רמות ציון ומהגבעה הצרפתית תורמים ציוד  לפרויקט, הילדים בקהילה מכינים קישוטים לחגים עבור המחלקה ועוד. 

למידע נוסף או להצטרפות, אנא צרו קשר עם:

ג'ודי גריי – judydgray@gmail.com 052-381-7163  

ג'ודי לוי – judy.levirabin@gmail.com    054-579-9891

* עינת לוי ז"ל גדלה בגבעה הצרפתית והיתה חלק ממשפחת רמות ציון. היא למדה פיזיותרפיה בפקולטה למדעי הבריאות באוניברסיטת בן גוריון בבאר שבע, ובמסגרת לימודיה עשתה התנסויות במחלקת קרדיולוגיה בבי"ח הדסה עין כרם, ובמחלקת אורטופדיה ובמחלקת שיקום בהדסה הר הצופים. בגיל 26 היא מצאה את מותה בתאונת דרכים בנסיעה מביתה בירושלים לאוניברסיטת בן גוריון בבאר שבע. התכנית מוקדשת לזכרה.

פרויקטים קהילתיים נוספים

תכנית מרשמים לחיים

תכנית ייחודית מחזקת ומעניקה כלים לכל מי שמתמודד עם אתגרי חיים, מחלה, זקנה ואובדן. 8 מפגשים של חיבור לכוחות הפנימיים ולגרעין הבריא אשר בתוכנו.

מוזיקה לאזרחים ותיקים

מוזיקה רפואית לאזרחים ותיקים בבתיהם או במרכזים קהילתיים. 

עת מלחמה

בשעה קשה זו אנו שואפים להוסיף אור, וממשיכים לדבר את שפת הרוח 

מוזמנים לפנות אלינו- office.haverut@gmail.com