ספרות

ליווי רוחני והגות

באשר הוא שם- ליווי רוחני במערכת הבריאות והרווחה בישראל

רוחניות וחיפוש אחר משאבי הרוח הם תופעות עתיקות, אך בעשורים האחרונים. במקביל להתפתחויות בטכנולוגיה ובמדע, מתעצם הצורך של אנשים למצוא את משאביהם הרוחניים בעולם שלעתים לובש פנים זרות ומנוכרות רוח האדם עשויה להיות מוקד לסבל ולכאב, אך גם לתקווה, למשמעות ולראיית הטוב.
מלווה רוחני נכנס לחייו של אדם המתמודד עם חולי, מצוקה, פחד, כאב או משבר ומסייע לו לדלות מתוכו את משאביו הרוחניים בהתמודדות הזו. הוא מביא עמו נוכחות, אוזן קשבת לב פתוח וכלים מקצועיים, כדי לסייע לאדם להתחבר למשאבים הפנימיים שלו עצמו. ולחזק אותו בהתאם לערכיו ולאמונותיו.
מומחיותו של המלווה הרוחני היא בניווט המפגש עם הסבל, בחיפוש מקורות להתמודדות בתוך עולמות הרוח של האדם, ובאיתור משותף של הדרך להמשיך הלאה. מלווים רוחניים עובדים כיום בישראל בבתי חולים כלליים, בבתי אבות, במוסדות סיעודיים ובקהילה.

תגיות:

הגות, ליווי רוחני, רוחניות

עוד בספריה בקטגוריית ליווי רוחני והגות

שירה

שלומוּת - טיפוח הגרעין הבריא

ויליאם ארנסט הנלי. תרגום: תלמה אליגון רוז
מִבַּעַד לַלַּיְלָה שֶׁעָלַי יְכַסֶּה / שָׁחֹר כִּתְהוֹם אֵין קֵצֵה / מוֹדֶה אֲנִי לְאֵל – כָּזֶה אוֹ כָּזֶה / עַל נַפְשִׁי הַבִּלְתִּי מוּבֶסֶת
תגיות: בחירה, כוח
שירה

ליווי רוחני והגות

אמה שמ-בה איילון
שירה

אובדן/אבל

זלדה
שירה

ליווי רוחני והגות

ברטולט ברכט. תרגום: בנימין הרשב (הרושובסקי)
שירה

עת מלחמה

אהרן שבתאי
שירה

שלומוּת - טיפוח הגרעין הבריא

טוביה ריבנר
שירה

שלומוּת - טיפוח הגרעין הבריא

חוה פנחס כהן
שירה

עת מלחמה

יחזקאל רחמים
ספרות

שלומוּת - טיפוח הגרעין הבריא

תמר אלרם
כתב יד של רופאה הוא ספר שירים שמניח על השולחן בצורה רגישה ומדויקת את הרגשות ואת התובנות המשותפים לכולנו. השירים מבטאים אירועי חיים שהם בני-חלוף ונשכחים מלב לכאורה, אך למעשה הם אירועים מכוננים בהתפתחותנו – בזוגיות, בהורות ובחיים המקצועיים. השירים מצליחים לפענח במילים חוויות פנימיות עמוקות שעד עתה היו בלתי מפוענחות, ובכך הם הופכים למקור הזדהות ונחמה לקוראות ולקוראים.
תגיות: שירה
ספרות

שלומוּת - טיפוח הגרעין הבריא

שגית ארבל-אלון
"בשפה מדוייקת, בעוצמה רגשית נדירה, ברגישות ובחמלה, מספרים השירים הישירים של שגית ארבל- אלון על רגעים של חסד וקירבה בעולם מלא כאב, על פגישות חטופות ועל פרידות שאין להן סוף, על אהבה שאין לה בית ועל בית שאין לו אהבה." – צרויה שלו
תגיות: שירה

עת מלחמה

בשעה קשה זו אנו שואפים להוסיף אור, וממשיכים לדבר את שפת הרוח 

מוזמנים לפנות אלינו- office.haverut@gmail.com