ניגון חברות

נגן וידאו

הניגון שבלב

המוזיקה היא שפה אוניברסלית בלתי מילולית המאפשרת לכל אדם להתחבר לעצמו, למקורות כוח, והיא יוצרת מרחב של שקט והרפיה. במהלך התמודדותו של אדם עם סבל, קושי ומחלה ישנו צורך במרחב המאפשר לבני המשפחה, לצוות המטפל ולחולים להיות בקשר ומגע משמעותי זה עם זה, והמוזיקה מצליחה ליצור את הקסם הזה.

אנו בחברוּת מפתחים את הניגון המרפא, ומעמיקים את הידע על החיבור בין מוזיקה, רוח ורפואה ומתוך כך נוצר המוזיקאי הרפואי – זה המתאמן באופן תמידי בפיתוח הקשב, בהתכווננות הלב והרוח ובדיוק המבע והנגינה.

ניגון חברות

השיר "מודה אני" בביצוע המוזיקאים הרפואיים של חברות

מוזיקה כמשאב ריפוי

אנו מפעילים את פרויקט "ניגון חברוּת"- במסגרתו מוזיקאים מקצועיים נפגשים באמצעות הניגון והשירה עם חולים ומתרפאים הנמצאים בתקופות מאתגרות וכואבות בחייהם. המוזיקאים מקבלים הדרכה ממלווה רוחנית וכך מפתחים רגישות רבה למטופל ולסביבה הרפואית אליה הם נכנסים. 

המוזיקה חוצה מגזרים, מעמדות, דתות ולאומים, ולמוזיקאים יש רפרטואר רחב מאוד של ז'אנרים שמתאימים לכולם- יהודים, ערבים, דתיים וחילוניים- שירים בערבית, ניגונים חסידיים, שירי רוק לועזיים ושירים ישראליים. 

המוזיקאים הרפואיים מהווים משאב משמעותי עבור כל המשתתפים בתהליך הריפוי- החולים, בני המשפחה והצוות הרפואי. הניגון מתקיים לעיתים באופן אישי ולעיתים בצורה קבוצתית (לדוגמה- לצוות רפואי במחלקה מסוימת).

היכן פועלים המוזיקאים הרפואיים של חברוּת?

במרכז הרפואי הדסה עין כרם

במחלקת אונקולוגיה ובמחלקת המטולוגיה

במרכז הרפואי הדסה הר הצופים

בהוספיס ובפגיה

במרכז הרפואי זיו בצפת

במחלקת גריאטריה, במחלקה לטיפול נמרץ בילוד (פגיה), במחלקה הפנימית, במחלקת נוירולוגיה ובמחלקת אונקולוגיה.

במרכז הרפואי שיבא תל השומר

במערך הפסיכיאטרי

פרויקטים נוספים במרכזים הרפואיים

ליווי רוחני

הליווי הרוחני של חברוּת מסייע למטופלים ולמטופלות, לבני משפחותיהם ולא.נשי הטיפול להתחבר למקורות הכוח, למשמעות החיים ולהתחדשות על ידי שימוש במשאבי הרוח.

חברוּת יוצרת

תכנית מלגאית לסטודנטים וסטודנטיות ממקצועות הרפואה והטיפול, היוצרים
קשר משמעותי עם מתמודדים ומתמודדות עם מחלות כרוניות, ומצבים מתמשכים ב
אמצעות שיחה ויצירה משותפת של אמנות.

לחיות עם השבר-
כנס חברות 24

2.7.24 | כ"ו סיוון התשפ"ד

מלון נווה אילן