סדנאות וסמינרים

תמיכה לצוותי הסיעוד והרפואה

צוותי סיעוד ורפואה המלווים אנשים המתמודדים עם מחלות כרוניות מאיימות חיים נחשפים לרמות גבוהות מאוד של מצוקה. הסבל היום-יומי עימו הם נפגשים משפיע על רווחתם הנפשית ועלול לגרום במקרים רבים למצבי שחיקה קשים הנקראים גם בשפה המקצועית ״תשישות חמלה״.

נושא זה נמצא בכותרות כבר שנים, ולאחרונה מאז משבר הקורונה הוכח במחקרים רבים, ההשפעה השלילית של המתח הנפשי על המטפלים, הגורמת לקהות חושים, אדישות, העדר משמעות, דיכאון ועוד. בשנים האחרונות המודעות לבעיה זו גוברת והבכירים במערכת מנסים למצוא פתרונות לבעיה. 

מרחב טיפוח ולמידה

אנו יודעים שהצוות הרפואי והסיעודי זקוק למקום בו מקבלים תמיכה, מקום ללמידה משותפת וטיפוח העצמי, מרחב בטוח להזנה, לעיבוד רגשות, להתפתחות והעשרה. חברוּת מציעה סדנאות וסמינרים ייחודיים לצוותים רפואיים, ולאנשי טיפול מעולם הרפואה, הסיעוד והרווחה- למתן כוח ותמיכה באמצעות משאבי הרוח. סדנאות אלה מתקיימות על פי מודל ייחודי הכולל עבודה מעמיקה על משמעות וחמלה, אמפתיה, קשיבות ומודעות עצמית גבוהה, חיבור אל הנשגב, עדות לסיפור החיים האנושי ויכולת לחבר תפילה וברכה.

הלימוד הינו סדנאי חוויתי ונעשה באמצעות משאבי האמנות, המוזיקה, כתיבה אישית, תנועה, נשימה, שיחה רפלקטיבית, קריאה משותפת ולימוד. בסדנאות חווים המשתתפים שימוש בשפה מעצימה המחברת כל אדם לעצמו ורוחו. משתמשים בכלים מעולם הרוח כדי להבין את חייו של המטפל, ומתרגלים אימון קבוצתי רוחני משותף.

סדנאות לצוותים מקצועיים במערכת הרפואה

לחברוּת יש ניסיון רב והצלחה רבת שנים של עבודה עם צוותים מקצועיים המתמודדים עם מצבי לחץ ועומס במערכת הרפואה. הן בסדנאות ע"פ הזמנה אשר מותאמות לא.נשי צוות ספציפי והאתגרים איתם הם מתמודדים, והן בקורסים, סדנאות וריטריטים הפתוחים להרשמה לציבור הרחב ומיועדים בעיקר עבור א.נשי מקצועות הרפואה, הליווי והטיפול. 
שימו לב לעדכונים ולפרסומים – באתר וברשתות החברתיות 

במהלך השנים פעלנו עם צוות היחידה הפליאטיבית בבית החולים שיבא תל השומר, צוות בית הספר של מחלקות הילדים בהדסה עין כרם, צוות טיפול תומך ילדים וכירורגית ילדים בשערי צדק, צוות הסיעוד במחלקת אשפוז יום המטולוגי בהדסה עין כרם, צוותי פיזיותרפיה ותקשורת בביה"ח אלי"ן לילדים, צוות מחלקת ההוספיס בהדסה, צוות צבר רפואה- ירושלים ועוד.

רוצים להזמין אותנו אליכם?

מסגרות הדרכה והכשרה נוספות

תכנית 'רקמה'

תכנית הכשרה בליווי רוחני, בשת"פ עם ביה"ס האקדמי לסיעוד שמיר (אסף הרופא)

חינוך רפואי והשתלמויות

סדנאות והרצאות בכנסים שונים של חינוך רפואי לאנשי מקצוע, והשתתפות בתכניות הכשרה של מקצועות הטיפול- עבודה משמעותית עם סטודנטים לרפואה וסיעוד ללימוד על חמלה, קשר, התמודדות עם אובדן ועוד.

כנס שנתי

הכנס השנתי של חברוּת לאנשי ונשות מקצוע מתחומי הרפואה, הטיפול, הרווחה והליווי הרוחני- מפגש עוצמתי ומעורר השראה של קהילת 'חברוּת' אחת לשנה. זהו זמן של חיבורים, זמן של חלימה, זמן משותף של התבוננות והרחבת התודעה.

לחיות עם השבר-
כנס חברות 24

2.7.24 | כ"ו סיוון התשפ"ד

מלון נווה אילן